دانلود پاورپوینت دوره آموزشی فرهنگ سازمانی جهت رشته مدیریت در قالب 52 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 

 

 

مقدمه

فرهنگ سازماني موضوعي است كه به تازگي در دانش مديريت و در قلمرو رفتار سازماني راه يافته است. به دنبال نظريات و تحقيقات جديد درمديريت، فرهنگ سازماني داراي اهميت روزافزوني شده و يكي از مباحث اصلي و كانوني مديريت را تشكيل داده است. جمعيت شناسان، جامعه شناسان و اخيرًا روان شناسان و حتي اقتصاددانان توجه خاصي به اين مبحث نو و مهم در مديريت مبذول داشته و در شناسايي نقش و اهميت آن نظريه ها وتحقيقات زيادي را به وجود آورده و در حل مسائل و مشكلات مديريت به كار گرفته اند.

 

 

 

با بررسي كه توسط گروهي از انديشمندان علم مديريت به عمل آمده فرهنگ سازماني به عنوان يكي از مؤثرترين عوامل پيشرفت سازمان ها شناخته شده است. به طوري كه بسياري ازپژوهشگران معتقدند كه يکي از دلايل موفقيت ژاپن در صنعت و مديريت توجه آنها به فرهنگ سازماني است.

 


فرهنگ سازماني به عنوان مجموعه اي از باورها و ارزش هاي مشترك بر رفتار و انديشه اعضاي سازمان اثر مي گذارد و مي تواند نقطه شروعي براي حركت و پويايي و يا مانعي در راه پيشرفت به شمار آيد.

 

 

اگر سازمان را بصورت يك سيستم در نظر بگيريم، اين سيستم از خرده سيستم هاي گوناگوني تشكيل شده است كه يكي از مهم ترين آنها خرده سيستم منابع انساني مي باشد.

 

 


سرفصل ها:

1) مفاهیم، تعاریف، عناصر و مؤلفه های فرهنگ سازمانی

2) نحوه شکل گیری فرهنگ ها و انواع فرهنگ سازمانی

3) فرایند تغییر فرهنگ سازمانی و مقاومت در برابر تغییر

4) تاثیر فرهنگ سازمانی بر حیات، ساختار سازمان، مدیریت و ...