دانلود پاورپوینت آموزش ریاضی نهم متوسطه مبحث قدر مطلق و محاسبه تقریبی در قالب 2 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 

 

 

مقدمه:

یکبرای نمایش قدر مطلق، علامت «|» را در هر دو سمت عدد قرار می‌دهیم. شیوه نمایش قدر مطلق در دو مثال زیر نشان داده شده است.یکی از مفاهیم بسیار مهم و ساده در ریاضیات، مفهوم قدر مطلق است. این مفهوم، فاصله یک عدد با مبدا (صفر) را نشان می‌دهد.اگر عددی که قرار است قدر مطلق آن را محاسبه کنیم، مثبت باشد، قدر مطلق آن با خودش برابر است و زمانی که این عدد، منفی باشد ما آن را به استفاده از عبارت x- تبدیل به یک عدد مثبت می‌کنیم.

 

 

 

در واقع خروجی تابع قدر مطلق، همواره یک عبارت مثبت است.در این قسمت، برخی از خواص بسیار مهم قدر مطلق بیان شده است. یادگیری مفهومی و گام به گام این مفاهیم شما را برای حل مسائل پیچیده ریاضی آماده می‌کند.توان دوم یک عدد مانند a، آن عدد را تبدیل به یک عدد مثبت یا صفر می‌کند . در صورتی که از این مقدار (توان دوم a)، جذر بگیریم، عمل توان دو از بین می‌رود ولی عدد a به یک عدد مثبت یا صفر تبدیل می‌شود (حتی اگر عدد a در ابتدا یک عدد منفی بوده باشد).

 

 

 

این پاورپوینت به طرح درس و تدریس پاورپوینت ریاضی نهم متوسطه مبحث قدر مطلق و محاسبه تقریبی در قالب 2 اسلاید می پردازد . فایل روی هر دستگاهی به راحتی قابلیت اجرا را دارد.
شما والدین محترم برای فرزند دلبندتان و معلمین عزیز برای ارئه مباحث در کلاس حضوری و آنلاین می توانید برای آموزش و یادگیری هر چه سریع تر و البته کاربردی از این پاورپوینت که در سایت فایلینا گذاشته شده، استفاده کنید.