دانلود پاورپوینت علوم نهم مبحث دنیای گیاهان در قالب 16 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 

 

 

مقدمه:

گیاهان را بر اساس داشتن یا نداشتن آوند به دو دسته ی گیاهان آوندی و بدون آوند تقسیم می کنند.خزه ها ساده ترین گیاهان هستند.در گیاهان اندام های رویشی و زایشی وجود دارند.گل اندام تولید مثلی در گیاهان گل دار است.در دیگاه عامیانه میوه بخش خوراکی گیاه است.گیاهان گروه بزرگی از گونه‌های زنده شامل موجوداتی مانند درختان، علفها، سرخس‌ها و خزه‌گیان و.. هستند.

 

 

 

از دیدگاه علمی میوه بخشی است که دانه را در بر می گیرد.در برخی گیاهان میوه را دور می ریزیم مثل غلاف سبز دور لوبیا و نخود یا بخش سبز رنگ و بخش چوبی گردو و در گیاهان دیگر میوه را مصرف می کنیم.در خزه ها هاگ ها درون هاگدان های انتهای گیاه تشکیل می شوند و پس از بلوغ با پاره شدن هاگدان ، هاگ های رسیده در محیط رها شده و با قرارگیری در مناطق مرطوب رشد کرده و خزه های جدیدی را تشکیل می دهند.

 

 

 

این پاورپوینت به طرح درس و تدریس پاورپوینت علوم نهم مبحث دنیای گیاهان در قالب 16 اسلاید می پردازد . فایل روی هر دستگاهی به راحتی قابلیت اجرا را دارد.
شما والدین محترم برای فرزند دلبندتان و معلمین عزیز برای ارئه مباحث در کلاس حضوری و آنلاین می توانید برای آموزش و یادگیری هر چه سریع تر و البته کاربردی از این پاورپوینت که در سایت فایلینا گذاشته شده، استفاده کنید.