دانلود پاورپوینت مدیریت منابع انسانی پیشرفته جهت رشته مدیریت در قالب 40 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 

 

 

جبران‌ خدمات‌

هدف‌ اساسي‌ از تنظيم‌ طرح‌ و مقررات‌ مربوط‌ به‌ جبران‌ خدمات‌، پرداخت‌ حق‌الزحمه‌ عادلانه‌ و متناسب‌ با كوششي‌ است‌ كه‌ کارکنان  در ايفاي‌ وظايف‌ و مسئوليت‌هاي‌ سازماني‌ متحمل‌ مي‌شوند. حصول‌ اين‌ هدف‌، ضمن‌ آنكه‌ رفاه‌ و آسايش‌ وي‌ را فراهم‌ مي‌سازد در جهت‌ منافع‌ سازمان‌ بوده‌ و در بهبود وضع‌ عمومي‌ سازمان‌ و جامعه‌ نيز مؤثر است‌.

 

 

فرد در مواجهه‌ با جبران‌ خدمات‌ خود بطور مناسب‌ و كافي‌ مي‌تواند احتياجات‌ اساسي‌ و ضروري‌ خود و خانواده‌اش‌ را تأمين‌ سازد. در عين‌ حال‌ انگيزه‌ مؤثر جهت‌ توسعه‌ دانش‌، تخصص‌ و مهارت‌ وي‌ خواهد بود. از سوي‌ ديگر و از ديدگاه‌ اقتصاد ملي‌ جبران‌ خدمات‌ كافي‌ وعادلانه‌ در بالا بردن‌ سطح‌ زندگي‌ و افزايش‌ قدرت‌ خريد افراد يك‌ جامعه‌ تأثير فراوان‌ دارد.

 

 

 تعريف‌ حقوق‌ و مزايا

مجموعه‌ دريافت‌هاي‌ قانوني‌ كه‌ کارکنان به‌ اعتبار قرارداد انجام‌ کار‌، اعم‌ از نقدي‌ و يا غيرنقدي‌، پاداش‌، تشويقي‌، كارانه‌ و... دريافت‌ مي‌نمايند.

 براي‌ آشنايي‌ بيشتر با حقوق‌ و مزايا ابتدا آن‌ را با مزد و حق‌السعي‌ برابر در نظر مي‌گيريم‌ و يك‌ سري‌ توضيحات‌ كلي‌ مانند عوامل‌ تشكيل‌دهنده‌ مزد، انواع‌ مزد، عوامل‌ مؤثر در تعيين‌ مزد، مشخصات‌ نظام‌ مزد مناسب‌، مزد و بهره‌وري‌ و روش‌هاي‌ پرداخت‌ مزد ارائه‌ مي‌گردد؛ سپس‌ سوابق‌ و روش‌هاي‌ موجود براي‌ جبران‌ خدمات‌ را به‌ صورت‌ خلاصه‌ بيان‌ مي‌نماييم‌.

 

 

 

فهرست :

1. ماهیت مدیریت منابع انسانی

2. مدل های مدیریت منابع انسانی

3. مدیریت تأمین منابع انسانی

4. مدیریت بکارگیری منابع انسانی

5. آموزش و توسعه منابع انسانی

6. توانمند سازی منابع انسانی

7. مدیریت عملکرد و ارزیابی کارکنان

8. مدیریت دستمزد و جبران خدمات

9. مدیریت حفظ و نگهداری منابع انسانی

10. مدیریت فرهنگ سازمانی

11. سازمان های یادگیرنده

12. مدیریت دانش

13. مدیریت منابع انسانی بین المللی

14. استراتژی های منابع انسانی