دانلود پاورپوینت فصل چهاردهم کتاب تئوری سازمان، ساختار و طرح سازمانی نوشته رابینز ترجمه الوانی و دانایی فرد با موضوع مدیریت محیط، در قالب pptx و در 21 اسلاید، قابل ویرایش، شامل:

 

مقدمه

طبقه بندی استراتژیها برای کاهش عدم اطمینان محیطی

استراتژی های داخلی کاهش عدم اطمینان محیطی

انتخاب قلمرو

جذب و استخدام

کنکاش محیطی

ایمن سازی

هموارسازی (یکنواخت سازی) تقاضا

سهمیه بندی

پراکندگی جغرافیایی

استراتژی های خارجی کاهش عدم اطمینان محیطی

تبلیغات

عقد قرارداد

جذب عوامل تهدید کننده بقای سازمان

ائتلاف

نفوذ در دستگاه قانون گذاری

تطابق دادن منابع عدم اطمینان (محیطی) با اقدامات استراتژیک

 

قسمتی از متن:

به بیان خیلی ساده، مدیران در تلاش های خود برای کاهش عدم اطمینان محیطی دو استراتژی کلی در اختیار دارند. آنها می توانند از طریق تطبیق و تغییر اقدامات و فعالیت های خود به منظور تناسب با محیط، واکنش نشان دهد و یا می توانند برای تغییر دادن محیط به منظور تناسب با ظرفیت های سازمان، تلاش و کوشش کنند. اولین رویکرد را استراتژی های داخلی و دومی را استراتژی های خارجی می نامند.

 

توضیحات:

کتاب تئوری سازمان، ساختار و طرح سازمانی نوشته استیفن رابینز ترجمه دکتر مهدی الوانی و دکتر حسن دانایی فرد، از جمله منابع مهم درسی رشته های مجموعه مدیریت در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد. این فایل شامل پاورپوینت فصل چهاردهم این کتاب با موضوع " مدیریت محیط " می باشد که در حجم 21 اسلاید همراه با توضیحات کامل تهیه شده است که می تواند توسط دانشجویان به عنوان ارائه کلاسی مورد استفاده قرار گیرد.

پاورپوینت تهیه شده بسیار کامل و قابل ویرایش بوده و در تهیه آن، کلیه اصول و علائم نگارشی و چیدمان جمله بندی رعایت شده و به راحتی و به دلخواه می توان قالب آن را تغییر داد.