دانلود پاورپوینت مدیریت مالی برای مدیران غیر مالی جهت رشته مدیریت در قالب 135 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 

 

 

 

قلمرو وکلیات مدیریت مالی


قلمرو مديريت مالي را مي توان با توجه به اهميت امور مالي در اداره بنگاههاي اقتصادي، تجربه تاريخي مديريت مالي در شركتها، وظايف مدير مالي، ابزارها و روش هاي علمي استفاده شده در اين حوزه، كاربرد روزافزون يافته هاي اين رشته علمي در بسياري از تصميمات استراتژيك و بلندمدت، تدارك اطلاعات مالي سودمند در تصميم گيري و نقش آن در تحقيق اهداف واحدهاي انتفاعي، تبيين و مشخص نمود.
تحولات پياپي و تغييرات سريع در عرصه تجارت، اقتصاد، فن آوري و سياست موجب شد، قلمرو مديريت مالي از نظر كمي و كيفي گسترش يابد و به تبع آن، نقش امور مالي در اداره واحدهاي انتفاعي  با اهميت تر گرديد.

 

 

 

امروزه قلمرو مديريت مالي از عرصه بنگاههاي اقتصادي فراتر رفته است و در سطح جامعه نيز مطرح شده و در قبال آن، مسئوليت يافته است. بدين معني كه مسئوليت اجتماعي نيز در قلمرو مديريت مالي وارد گرديده است. در سطح بنگاه ها قلمرو مديريت مالي از تأمين كسب سود براي سرمايه گذاران و سهامداران گامي فراتر نهاده است و هدف به حداكثر رساندن ثروت سهامداران و اتخاذ تصميمات بلندمدت و استراتژيك، جايگزين حداكثر نمودن سود، شده است. زيرا تداوم فعاليت واحدهاي انتفاعي، بر كسب سود بالا و مقطعي، تقدم يافته است.

 

 

 


عنوان :
قلمرو وکلیات مدیریت مالی

جايگاه سازماني مديريت مالي

اطلاعات مالی و نقش آن در تصمیم گیری مدیریت
متداول ترین خرده نظامهای نظام جامع اطلاعات مدیریت عبارتند از:
وظايف مدير مالي
وظايف عام مديريت مالي
 برنامه ريزي
سازماندهي
هدايت و رهبري
 كنترل
 وظايف خاص مديريت مالي
1ـ تأمين منابع مالي
2ـ تخصيص بهينه منابع مالي
3ـ برنامه ريزي مالي
توجه به يك سري اصول اساسي كه در حقيقت فرايند برنامه ريزي مالي را مشخص مي نمايد، ضروري است:
4ـ سياست تقسيم سود:
5ـ تحليل گري مالي:
6ـ كنترولر:
و...