دانلود پاورپوینت تعریف نظام حاکميت خدمات بالينی جهت رشته مدیریت در قالب 32 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 

 

 

حاکمیت بالینی (Clinical Governance)

مکانیسم جدید و جامعی جهت ارتقاء دائم کیفیت خدمات و رعایت بالاترین استانداردهای ممکن در سازمان.هدف ايده حاکمیت باليني اينست كه محيطي را فراهم سازد كه کارکنان  بخش سلامت به شكل منظم و مستمر به اين مسئله فكر كنند كه چگونه بهتر ميتوانند كار كنند.

دولت‌ها و نظام هاي سلامت درگير فرآيندهايي هستند كه هدف آنها حفظ و ارتقاي مداوم كيفيت خدمات سلامتي است

هر نظام ارتقای کیفیتی باید ملزومات و شرایط فرهنگی و نظام سلامت کشور را در نظر گرفته و به اصطلاح بومی باشد. در اين ميان مفهومی با عنوان حاکميت خدمات باليني  در کشورهای دیگر آزمون موفقی داشته و مورد توجه قرار گرفته است

 

 

 

روش آسیب شناسی

برای انجام آسیب شناسی در بیمارستان ، مجموعه پرسشنامه هایی طراحی شده است که هرکدام از آنها وضعیت فعلی بیمارستان را در سطوح وابعاد مختلف نشان می دهد. به عنوان مثال در سطح منابع و قابلیت ها برای سنجش بعد فرهنگ سازمانی پرسشنامه ای طراحی شده است که تکمیل آن وضعیت فعلی بیمارستان  از منظر فرهنگی را نشان می دهد. بدین ترتیب تکمیل این مجموعه پرسشنامه و تحلیل آن سبب می شود مدیران آسیب های اصلی بیمارستان خود را در ابعاد مختلف شناسایی نمایند.

 

 

 

برخی از این پرسشنامه ها توسط مدیر یا رئیس بیمارستان و برخی دیگر توسط کارکنان بیمارستان تکمیل می شوند. به عنوان مثال پرسشنامه یادگیری سازمانی ماهیتا به گونه ای است که باید توسط مدیر یا رئیس تکمیل شود،اما پرسشنامه ارزش های مشترک به شکلی است که باید در بین کارکنان مختلف سازمان توزیع گردد تا ارزش های کارکنان مختلف شناسایی گردد و نهایتا بتوان  با تحلیل آماری ارزشهای مشترک حاکم بر بیمارستان را شناسایی نمود .

 

 

 

عنوان :

}تعریف نظام حاکميت خدمات باليني
حاکمیت بالینی چه چیزی نیست؟
حاکمیت بالینی (Clinical Governance)
اهداف و برنامه عملیاتی 
ستاد حاکمیت بالینی استان گلستان
 اهداف
برنامه عملیاتی
شرح اقدامات انجام گرفته در ستاد حاکمیت بالینی

استقرار برنامه حاکمیت خدمات بالینی

روش آسیب شناسی

مدل آسيب شناسي بيمارستاني

سطح عملکرد

سطح ذي نفعان

سطح سيستم ها و فرايندها

سطح منابع و قابليت ها