دانلود پاورپوینت اهداف سازمانی برای تغییر جهت رشته مدیریت در قالب 65 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 

 

 

 

مقدمه

انسان از ابتدای خلقت، با محیط متغیر و متحولی که او را در برگرفته، دائماً در تعامل بوده است. حدود 500  سال قبل از ميلاد مسيح، هراكليوس فيلسوف يوناني اظهار داشت: «هيچ کس بيش از يک بار نمي تواند در يک رودخانه جاري شنا کند». اين نشان مي دهد که از دير باز «تغيير» با چنين باريک بيني هايي مورد توجه بوده است. با اين وجود آدمي ثبات را دوست دارد، زيرا در تغيير ترس از ناشناخته ها نهفته است.

 

 

تغییر سازمانی امری  پیچیده و پدیده ای غیرقابل پیش بینی است. در هر سازماني تواناييهاي بالقوه‌اي وجود دارد كه مي توان به نحو مطلوبي از آنها در جهت تغيير و ارتقاي عملكرد سازماني بهره برد. موفقيت هر تغيير تا حدود زيادي به مهارتهاي مديريتي كارگزاران تغيير بستگي دارد كه فرايندهاي تغيير را تسهيل و حمايت مي‌كنند. مدیران سازمانی  باید مهارت درگیر شدن با چالشهای تغییر را داشته باشند و از آن جهت فرصتی برای پویایی سیستم و در نهایت کسب مزیتهای پایدار رقابتی سود جویند، چرا که تنها راه بقاء، تکامل و توسعه سازمانی، مدیریت و بهره برداری از این چالش بزرگ در جهت اهداف سازمانی است.

          

  

      

    

             

عنوان :

مقدمه

تعریف تغییر سازمانی

 ماهیت تغییر سازمانی

عوامل ایجاد تغییر سازمانی

اهداف سازمانی برای تغییر

فرایند تغییر

سطوح تغییر

استراتژی های تغییر برنامه ریزی شده

دلایل مقاومت در برابر تغییر

واکنش های کارکنان در برابر تغییر

روش های مقابله با مقاومت در برابر تغییر